Nõelravi ehk akupunktuur on ravimeetod kus õhukeste nõelte abil mõjutatakse keha sel kombel, et keha ise korrigeerib stressi ja haiguste tekitatud tasakaalutuse. Närvisüsteemi osade mõjutamisel põhineb kaasaegne neuroakupunktuur.

Klassikalise Hiina tervisekäsitluse järgi on inimene terve nii kaua, kuni Qi-d (eluenergiat) jätkub ja see voolab kehas takistamatult. Klassikalisi nõelravipunkte on kehas 361 ja need asuvad 12 peameridiaanil. Nõelraviga saame energia voolu reguleerida, mille läbi korrigeerime tasakaalutust parandades vaevusi. 

WHO, Maailma Terviseorganisatsioon,  soovitab nõelravi järgmistel näidustustel:
Peavalu, migreen, kaela- ja alaseljavalu, ishias, artriidid (liigespõletikud), artroosid, „külmunud õlg“, tunnelsündroomid, epikondüliidid, lihaspinged, interkostaalneuralgia (roiete vaheliste närvide valu), n. trigeminuse neuralgia (kolmiknärvivalu) ja teised närvivalud, n. facialise parees (näonärvi halvatus), insuldijärgsed seisundid, vertiigo (pearinglus), tinnitus (kõrvavile), stress, depressioon, ärevus, unetus, krooniline väsimus, allergiad, krooniline nohu, sinusiit (ninakõrvalkoobaste põletik), köha, bronhiit, bronhiaalastma, krooniline gastriit (mao limaskesta põletik), mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõbi, meteorism (kõhupuhitus), diarröa (kõhulahtisus), obstipatsioon (kõhukinnisus), colon irritabile (soole ärritussündroom), urineerimishäired, enuresis nocturna (öine voodimärgamine), krooniline prostatiit (eesnäärmepõletik), ebanormaalne külmatunne, käte-jalgade külmetamine, algav hüpertooniatõbi (kõrgvererõhutõbi), menstruatsioonihäired, valulikud menstruatsioonid, klimakteeriline sündroom, steriilsus, sõltuvusseisundid.

Vajalike protseduuride hulka on raske ennustada, nagu kirjutab dr. Malle Lilleberg: 
"Haigete ravi nõuab palju vaeva ja aega. Tule­mused ei saabu nii, et pistad haigele paar nõela sisse ja räägid, et tuleb asjasse uskuda ning käia 10 korda. Mõnest haigusest paranetakse paari seansiga, mis­peale ütleb abisaanu: doktor, te tegite imet! Ning saadab meie juurde ka oma sõbrad, kes tahaksid oma pikaaegsete haiguste puhul samuti imet… "
Aga tavaliselt saab 2-3 ravikorra järel ennustada, kas nõelravist on patsiendile kasu.