Jüri Kleesmaa, PhD, dr. Volli meetodist:

Dr Reinhold Voll sündis Saksamaal Berliinis 17. veebruaril 1909. Ta keskendus ennetavale meditsiinile, troopilistele haigustele ja spordimeditsiinile. Samuti uuris ta homöopaatiat, traditsioonilist Aasia vikerkesta diagnoosimist ja rakuteraapiat. 1940. aastatel hakkas ta katsetama elektri mõju inimkehale. Ta hakkas traditsioonilise nõelravi mõju suurendamiseks kasutama elektrivoolu. Dr Voll konstrueeris koos mehaanikainsener Fritz Werneriga seadme,  mis võimaldas tal mõõta ja registreerida nahas paiknevate nõelravipunktide elektrijuhtivuse potentsiaali. Ta nimetas seda seadet "Diatherapunktteur". See tegevus viis ta välja elektrijuhtivuse mõõtmise (ECM) nime all tuntud tehnikani. Taoline diagnostiline tehnika põhines TCM-i energiameridiaanidel ja nõelravi punktidel, mida hakati nimetama Volli järgi elektro-nõelraviks (EAV). EAV seade on teatud tüüpi elektrijuhtivusmõõtur. Mõned uuema põlvkonna seadmed on ühendatud spetsiaalse tarkvaraga arvutitega, kuid sisuliselt on iga EAV seade juhtivusmõõtur. Meridiaanide mõõtmiseks kasutame elektrivoolu. See on energeetilise süsteemi kaudne mõõtmine. Oma uurimistöö käigus leidis Dr Voll arvukalt uusi mõõtmispunkte ja energiat juhtivaid kanaleid, mida klassikaline nõelravi ei tundnud, kuid mis on hädavajalikud inimese orgaaniliste funktsioonide diagnoosimiseks. EAV eesmärk on kehtestada keha energiasüsteemi funktsionaalne organ-kudede diagnoos. Teraapiat saab korduvalt läbi viia sama seadmega, ilma ravimiteta, madala sagedusega vooluimpulssidega, mida nimetatakse lõõgastusvõnkumisteks, või seda saab teha testitud taimsete ravimitega. Praegu on diagnoosimiseks saadaval 366 teadaolevat mõõtepunkti, millest 350 asuvad kahepoolselt - bilateraalselt ja ainult 16 asuvad inimese keha esi- ja tagaosas. EAV seadme abil on võimalik:


1. Pidevalt kontrollida kasutusele võetud teraapiatvja vastavalt õigeaegselt muuta seda.

2. Katsetada kavandatud ravimiteraapiat enne selle rakendamist kvantiteedi ja kvaliteedi osas ning seeläbi vähendada ebaõnnestumiste esinemissagedust. 

3. EAV eesmärk ei ole asendada diagnoosimise ja ravi traditsioonilisi meetodeid, vaid täiendada kliinilise meditsiini meetodeid.

Iga raku põletikuline muutus algab suurenenud energiatootmisest. Seda võib leida isegi neil juhtudel, kui elundi funktsioonid on kliiniliste ja laboratoorsete analüüside järgi veel normaalsed. "Terve organism" tähendab üksikute organite normaalset funktsiooni. See funktsioon eeldab ka energiasüsteemide normaalset tasakaalu: tasakaalu energia tootmise ja tarbimise vahel. Varajane organite funktsioonide häire on äratuntav elektroakupunktuuri testis näidatud mõõdetavate energeetiliste häirete kaudu. Sageli varajane teraapia või sissejuhatus ennetava meetme rakendamisega on võimalik kuna kõik haigused algavad energiasüsteemi häirega ja  neid saab avastada ammu enne kliiniliste sümptomite ilmnemist.